Школска слава СВЕТИ САВА

Датум: 05. Mart 2019 12:18 Категорија: Новости

Наша школа је , у недељу 27.01.2019., обележила школску славу Св.Саву, Савиндан, традиционалним резањем славског колача и свечаном академијом ученика од четвртог до осмог разреда.
Ово је дан када славимо праве вредности, оне које нам је на чување од заборава поверио велики Свети Сава.

Свети Сава био је први српски архиепископ, светитељ и просветитељ. Био је најмлађи син великог жупана Стефана Немање, крштен као Растко, а када се замонашио узео је име Сава.
Свети Сава је део свих нас, он се издигао негде у средини, он представља историју иза и испред себе и гледа у будућност… он вечно живи са нама, он нас опомиње, а да тога нисмо ни свесни!
Дело Светога Саве је једна духовна читанка, отворена књига која преноси мир и љубав, смиреност дарежљивост, човекољубље.
Честитам вам школску славу – Светог Саву, са жељом да негујући традицију, а прихватајући новине, наставите свој пут ка стварању образовања за будућност.