Републичка пажљивкова смотра

Датум: 29. Septembar 2024 14:22 Категорија: Новости

Републичка Пажљивкова смотра у Крагујевцу, у организацији Агенције за безбедност саобраћаја, на тему безбедног учествовања деце у саобраћају, окупила је и ове године најбоље познаваоце прописа саобраћаја другог разреда основних школа из наше земље.

Учешће на највишем нивоу такмичења изборила је и вредна трочлана екипа наше школе, ученици II разреда: Милица Милованов, Страхиња Новаковић и Стефан Стевановић, под менторством учитељице Јасмине Туртуреа и Сање Станковић. Пласман на Републичку смотру сам по себи је успех, с обзиром на то да смо се изборили, као представници мале општине, за учешће са много већим општинама и градовима у Србији. Велику помоћ у припреми наших ђака, као и у самој организацији путовања пружили су и чланови Тела за координацију послова безбедности саобраћаја на путевима општине Бела Црква, Биљана Милованов и Миљан Стојков. У полуфиналу су наши златни Доситејевци показали завидно знање, борили су се тимски, али су ипак нијансе одлучиле да се не нађу у самом финалу овог великог такмичења, освојивши 7. место у Србији, што није за занемарити. Иначе, циљ Пажљивкове смотре је, како кажу организатори, да се едукацијом, на занимљив начин, деци скрене пажња на то шта је безбедно, а шта није у различитим саобраћајним ситуацијама на путу од куће до школе, као и у слободно време, после школе, и како треба да се понашају на улици, како да се безбедно возе у аутомобилу, или аутобусу, као и у различитим саобраћајним ситуацијама. Захваљујемо се и директору наше школе Андриану Југа, као и локалној самоуправи на пруженој подршци и препознавању важности значаја ове теме, како би наша деца била што безбеднија у саобраћају. А то нам је најважнији задатак.