Вест

Đaci prvaci prvi putnici belocrkvanskog turističkog vozića

Датум: 09. Septembar 2021 08:39 Категорија: Новости

Prvi putnici belocrkvanskog turističkog vozića bili su naši đaci prvaci, kojima je prvog septembra počelo najlepše đačko doba.

Osnovne škole sa teritorije opštine Bela Crkva svake godine trude da na najlepši mogući način počne školovanje nove generacije učenika. Učionice se posebno doteruju, spremaju se kreativni pokloni dobrodošlice, a ove godine lokalna samouprava na čelu sa predsednicom opštine Violetom Simić, želela je da i na ovaj način obraduje mališane – da baš oni budu prvi putnici plavo-belog vozića.

„Turističko mesto kao što je Bela Crkva zaslužuje da nakon više decenija ima vozić, koji je uredno registrovan i odobren za redovan saobraćaj. Vozić smo i brendirali, tako da će on postati prepoznatljiv kao turistička atrakcija naše opštine. Veoma sam srećna kada sam videla nasmejana lica naših mališana, koji nisu skrivali svoje nestrpljenje i radost da baš oni budu prvi putnici vozića“ – rekla je Simić.

Bolji uslovi za obrazovanje 300 đaka u Beloj Crkvi uz podršku Norveške

Датум: 09. Septembar 2021 08:32 Категорија: Новости

Kraljevina Norveška preko projekta „Norveška za vas – Srbija“ podržala je obnovu fasade osnovne škole „Dositej Obradović“ u Beloj Crkvi i opremanje kabineta za informatiku sa 70.000 evra.

Predsednica opštine Bela Crkva Violeta Simić i zamenik ambasadora Kraljevine Norveške Geir Hakon Johansen u petak 11. juna obišli su ovu osnovnoškolsku ustanovu, na kojoj su radovi sprovedeni u okviru projekta završenog tokom prošle godine.

Zgrada osnovne škole sagrađena je 1896. godine i zaštićena je kao spomenik kulture, a imala je razne namene pre nego što je četrdesetih godina 20. veka dobila svrhu obrazovne ustanove. Radovi sprovedeni 2019. godine, obuhvatali su restauraciju vučenih venaca i fasade, kao i zamenu oluka - istakao je direktor škole Andriano Juga prilikom posete zamenika ambasadora.

Жолт Сакалаш уручио преосталих 18 инвестиционих уговора у Зрењанину

Датум: 14. Maj 2021 09:59 Категорија: Новости

Свечано уручивање инвестиционих уговора у области образовања завршено је данас у Електротехничкој и грађевинској школи „Никола Тесла” у Зрењанину, где су представници образовно-васпитних установа и локалних самоуправа потписали преосталих 18 уговора.

Одлукак о избору уџбеника 2021.

Датум: 21. April 2021 11:21 Категорија: Новости

Одлука о избору уџбеника за трећи и седми р.

Одлука о избору уџбеника за четврти и осми р.

Национална платформа '' Чувам те''

Датум: 19. Mart 2021 11:42 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и ученици,

Обавештавамо вас да Национална платформа „Чувам те“, која представља прву националну платформу за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији, почиње са радом.

Национална платформа '' Чувам те''

Датум: 19. Mart 2021 11:41 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и ученици,

Taisin zavičaj osvojio „Ružu Lidica 2020“

Датум: 24. Februar 2021 13:23 Категорија: Новости

Međunarodna dečja izložba lepih umetnosti „Lidice 2020“ je i ove godine privukla veliku pažnju mladih umetnica i umetnika. Od više preko 30 hiljada pristiglih radova, iz Srbije je u Lidice poslato ukupno 558 radova. Stručni žiri je nagradio ukupno 6 radova dece iz Srbije, dodelivši im jednu medalju „Ruža Lidica“ i pet priznanja. Taisa Deljanin iz Bele Crkve, učenica OŠ „Dositej Obradović“ osvojila je medalju „Ruža Lidica“.

Unapređivanje engleskog jezika

Датум: 17. Decembar 2020 10:44 Категорија: Новости

Povodom početka nove školske godine a imajući u vidu situaciju sa KOVIDOM-19 pokrenuli smo veliku akciju na teritoriji cele Srbije sa ciljem da nagradimo najbolje đake osnovnih i srednjih škola. Ostvarili smo lepu saradnju sa školama iz Beograda, Novog Sada, Negotina, Jagodine i drugih gradova i sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da smo, ispred kompanije LINK group i Savremene osnovne škole, za najbolje đake u Vašoj školi obezbedili besplatne online kurseve za usavršavanje znanja engleskog jezika.

Превенција против COVID19

Датум: 28. Oktobar 2020 11:47 Категорија: Новости

Обавештење за ученике и родитеље

Датум: 29. Avgust 2020 15:20 Категорија: Новости

ОШ '' Доситеј Обрадовић''
Милетићева 6
Бела Црква
бр:службено/2020.
29.08.2020.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

Поштовани родитељи,
У условима нестабилне епидемиолошке ситуације, а водећи се Посебним програмом основног образовања и васпитања и Стручним упутством за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у основној школи, у школској 2020/2021. години, наша  школа је донела одлуку о начину реализације наставе у наредном периоду.
Током пандемије редовна  настава ће се реализовати у 10 учионица и у свечаној сали (мала сали) у две смене што значи, да ће свако одељење од I до VIII (односно група) имати своју, јасно обележену учионицу.